LUKA BUDISAVLJEVIĆ TREĆI NA PRVENSTVU SVETA! PONOVLJEN USPEH!

Na upravo završenom Omladinskom prvenstvu sveta velemajstor Luka Budisavljević je osvojio 3. mesto i bronzanu medalju! Ovim rezultatom je uspeo da ponovi rezultat sa prošlogodišnjeg prvenstva sveta za juniore koje je održano u Meksiku.

U konkurenciji 125 igrača iz celog sveta, Luka je turnir završio sa 8 poena iz 11 partija i samo jednim porazom, a rejting je popravio za novih 9,5 poena. Bronzu je obezbedio remijem u poslednjem kolu sa velemajstorom Cardoso Cardoso Jose Gabrielom (2497). BRAVO LUKA!

Sa samo pola poena više (8,5), prvo i drugo mesto osvojili su internacionalni majstor Kazibek Nogerbek iz Kazahstana i velemajstor Emin Ohanjan iz Jermenije.

Drugi predstavnik Srbije, Aleksandar Radojičić je turnir završio sa 4 poena.

U konkurenciji omladinki, ženski FIDE majstor Anastasija Grozdanović osvojila je 5 poena iz 11 kola. Nova omladinska šampionka sveta je domaća takmičarka, internacionalni majstor Divja Dešmukh sa 10 osvojenih poena. Učestvovala je 101 šahistkinja.

Šahovski savez Srbije čestita još jednu svetsku bronzanu medalju velemajstoru Luki Budisavljeviću.

Rezultati, tabele, statistika (chess-results): OMLADINCIOMLADINKE

Prenos partije uživo: OMLADINCIOMLADINKE