VERA VUJOVIĆ 3. U RAPIDU, A MILA RADENKOVIĆ 3. U REŠAVANJU PROBLEMA

Prvenstvo Evrope za mlade u ubrzanom šahu
Na upravo završenom Prvenstvu Evrope za mlade u ubrzanom šahu u grupi devojčica do 14 godina Vera Vujović je sa 6,5 poena iz 9 partija osvojila bronzu!
U konkurenciji devojčica do 14 godina se takmičilo 44 mladih šahistkinja iz 17 evropskih zemalja. Vera se nalazila na vrhu tabele u prvoj polovini turnira, ali nažalost nije uspela da odbrani titulu prošlogodišnje prvakinje Evrope.
Zapažene uspehe su postigli i Dunja Milojević koja je u grupi devojčica do 10 godina zauzela 6. mesto, Leonid Ivanović koji je u open konkurenciji do 10 godina osvojio 7 poena iz 9 partija i time podelio od 2. do 5. mesta, ali se po dodatnim kriterijumima našao na 4. poziciji na tabeli i Mila Radenković koja je u grupi devojčica do 18 godina zauzela 5. mesto.
——————
Prvenstvo Evrope za mlade u rešavanju šahovskih problema
Danas je završeno i takmičenje u rešavanju šahovskih problema na kome su naši mladi takmičari takođe uzeli učešće i odlično rešavali zadatke postavljene od tima sudija problemista.
Jedinu medalju je osvojila Mila Radenković koj je u grupi devojčica do 18 godina osvojila 3. mesto.
Očekuje se da će i Aleksandar Kutanjac nakon uložene žalbe takođe doći do medalje. Očekuje se informacija od sudija.
——————
Šahovski savez Srbije čestita svim našim predstavnicima na sjajnoj borbi i želi još više uspeha na predstojećim turnirima u brzopoteznom i standardnom šahu!
Šahovski savez Srbije čestita Veri i Mili na osvojenim medaljama, kao i svim mladim šahistima na sjajnom reprezentovanju Srbije tokom prva dva dana takmičenja u Pragu.