U Petrovcu (Crna Gora) završeno je Juniorsko prvenstvo sveta, koje je igrano u 11 kola po švajcarskom sistemu. U “open” konkurenciji i kod juniorki, učestvovalo je 255 takmičara iz 63 nacionalne federacije.
Kod juniorki, dominirala je Ruskinja Ana Šukman, koja igra pod zastavom FIDE. Ona je poen iza sebe ostavila najnliže konkurentkinje i sa 9 poena zaslužila pehar.
Predstavnice Srbije nisu bile na svom nivou. Irina Vujatović osvojila je tek 3,5 poena, a pobedama pri kraju, Mila Radenković došla je do “kote” od 4,5 poena. Time su se i jedna i druga plasirale ispod očekivanog mesta po rejtingu.
U “open” konkurenciji Indijac Pranav V, inače čest gost turnira u Srbiji, takođe je zabeležio pobedu sa 9 poena, pola poena više od najbližih pratilaca.
Sa 5,5 poena iz 8 partija, IM Stefan Tadić u jednom trenutku se umešao u borbu za vrh, ali nije izdržao i zastao je na 6,5 poena, pola poena više od Andreja Ljepića.
Tako je prekinut niz od dva sjajna rezultata i dve medalje, koje je 2023. i 2024. godine osvajao Luka Budisavljević.
Verujemo da će naši daroviti juniori iz ovog turnira izaći iskusniji i jači i to pokazati u narednim izazovima.
Foto: Facebook “FIDE.com”
