PROGRAM OBUKE „ŠAH – VIŠE OD IGRE“: SEMINAR U BEOGRADU

Program obuke nastavnika i učitelja iz osnovnih škola, pod nazivom „ŠAH-VIŠE OD IGRE“, u organizaciji  Šahovskog saveza Srbije pod pokroviteljstvom Ministarstva prosvete, održan je danas u Beogradu u OŠ “Radoje Domanović” na Novom Beogradu.
Polaznike seminara pozdravili su i obratili im se direktorka  škole Vanja Sekulović, predsednik ŠSS Andrija Jorgić i predsednica opštine Novi Beograd Ivana Nikolić.
Predsednik Saveza zahvalio se predsednici opštine Novi Beograd na podršci, kao i domaćinima na odličnim uslovima u školi.

-Verujem da ćemo do kraja godine sigurno naći načina da organizujemo još jedan program obuke, i da školujemo bar još 150 nastavnika koji će predavati osnove znanja iz šaha.Zahvaljujem se učesnicima seminara što su se opredelili da pohađaju ovaj seminar, i na taj način prenesu deci sve ono što šah pruža. Vi danas udarate temelj za buućnost srpskog šaha, poručio je Jorgić.

Predsednica opštine Novi Beograd zahvalila se Šahovskom savezu Srbije i Šahovskom savezu Beograda, kao i svim polaznicima koji su prepoznali važnost ovog seminara.
-Izuzetno je važno da vratimo šah u škole posebno u današnje vreme kada su nam deca veći deo dana na telefonima i društvenim mrežama. Šah im pomaže da razvijaju logiku, strateški razmišljaju… Mi se trudimo da promovišemo sport na našoj opštini i da razvijamo sve sportove ravnomerno. I ove godine imaćemo šahovsku ligu za osnovce, a razmišljamo
i o ligi za predškolce i seniore, istakla je predsednica opštine.

Seminari koji se odvijaju kroz predavanja i radionice nastavljaju se i sutra, 24.juna u Novom Sadu i 25.juna u Loznici, a predavači na seminarima su Mirjana Pajić, magistar pedagoških nauka, Marina Ostojić, master pedagog, dr Milorad Branović i međunarodni sudija Vladimir Šakotić.