EKIPA “MICROSOFT SERBIA A” POBEDNIK PRVOG BIZNIS KUPA U ŠAHU

U hotelu „Metropol Palas“ u organizaciji Šahovskog saveza Srbije i Privredne komore Srbije održan je PRVI BIZNIS KUP U ŠAHU na kome je učešće uzelo 16 ekipa i  koji predstavlja jedinstven spoj sporta i poslovne strategije – mesto gde se kompanije povezuju kroz igru koja simbolizuje planiranje, donošenje odluka i takmičarski duh.

Turnir se igrao ekipno (4 igrača po timu, uz obaveznu zastupljenost oba pola), uz bogat takmičarski program, atraktivan format i vredne nagrade koje prepoznaju timski duh, fer-plej i ostvarene rezultate. Događaj ima i humanitarni karakter, a predstavlja i početak inicijative za formiranje Biznis lige Srbije u šahu.

Prisutnima su se pre početka turnira obratili Mladen Đorić ispred PKS i Andrija Jorgić, predsednik ŠSS koji su poželeli svim učesnicima puno uspeha i dobrih poteza.
Turnir su povlačenjem prvog poteza otvorili velemajstori Alisa Marić i Ljubomir Ljubojević koji je u svom obraćanju izrazio želju da se ovakve manifestacije i susreti tradicionalno održavaju.

Nakon odigranih 6 kola, pobedu je odnela ekipa Microsoft Serbia A sa osvojenih 11 poena. Drugo mesto pripalo je ekipi Raiffeisen bank , dok je treće mesto osvojila ekipa OMD.
Pehare,medalje i nagrade najboljima uručili su predsednik ŠSS Andrija Jorgić i Mladen Đorić iz PKS.

Organizatori najavljuju da će već 2027. godine zaživeti Biznis liga Srbije u šahu, koja će kompanijama omogućiti organizovano ligaško takmičenje tokom cele godine.

Rezultati:
https://s2.chess-results.com/tnr1429566.aspx?lan=14&art=0&rd=6&turdet=YES&SNode=S0