Reprezentacija Srbije osvojila je bronzu na Svetskom prvenstvu za šahiste sa oštećenjem vida koje je održano u Crnoj Gori, u Petrovcu, u organizaciji IBCA federacije. Na prvenstvu je učestvovala 21 ekipa, a takmičenje se igralo po standardnom tempu igre, u devet kola.
Prvo mesto osvojila je ekipa Poljske, dok je drugo mesto pripalo Ukrajini.
Ekipu Srbije na ovom takmicenju predstavljali su Pavle Dimić, Damjan Jandrić, Stefan Janjić, Mile Bjelanović, Stefan Mitrović, na čelu sa trenerom Goranom Arsovićem i selektorom Nikolom Ivanovićem.
Čestitamo našim šahistima!
